روزنامه اتحاد ملت

مجمع ادوار اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس تشکیل شد

 

 

رییس شورای اسلامی شهر بندرعباس هدف از برگزاری این نشست مشورتی ادوار اعضای شورا را توسعه شهر بندرعباس دانست و گفت: برای ارائه خدمات مناسب به شهروندان شهر بندرعباس، مجمع ادوار شهر بندرعباس را تشکیل دادیم که در کنار هم به عنوان یک قوه مشورتی قوی کنار هر شورا در آینده تصمیم گیری صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس،مصیب نظری در نشست هم اندیشی اعضای ادوار شورای اسلامی شهر بندرعباس که در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی برگزار شد،با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های شهر بندرعباس همین اعضای ادوار گذشته شوراها هستند، اظهار کرد: از طرفی نیز یکی از ضعف‌ها در استان هرمزگان این است که ظرفیت سازی می شود اما نخبه‌کشی به وجود می‌آید و کسانی که سال‌های متمادی در عرصه های شهری دارای تجربه هستند، استفاده نمی شود.

رییس شورای اسلامی شهر بندرعباس ادامه داد: از ظرفیت این مجمع برای پیشبرد ظرفیت شهری استفاده خواهد شد و با وجود اختلاف سلیقه ها در کنار هم الگو های درستی را برای توسعه شهری طراحی می کنیم.

نظری گفت: اکنون در مرحله ای از رشد و توسعه قرار داریم که اجازه ندهیم تصویر منفی از شهر خود را به پایتخت برسانیم، آنچه باعث عدم رشد ما است همین تصویر نامناسب از شهر و استان به جاهای مختلف و نقاط تصمیم گیری بوده است.

وی اظهار کرد: اولین قدم در این راستا با هم نشستن، گفت و گو و بارش فکری برای رسیدن به یک فهم مشترک در حوزه شهری و استانی در راستای رشد و تعالی توسعه شهر و این اتفاق لازمه شهر بندرعباس است و اگر از این ظرفیت ها استفاده نشود دچار خطای واقعی شده ایم.

نظری تاکید کرد: زمانی که ما مشغول به خودمان و درگیر مسائل شخصی باشیم بهره برداری‌های لازم و مناسب از استان و شهر به سرانجام نخواهد رسید ولی زمانی که ما متمرکز بر روی اهداف شهری باشیم موفقیت های بیشتری را خواهیم داشت.

وی افزود: امروز در شورای ششم برآن شدیم که شورای ادوار را تشکیل و با یک نظام نامه تدوین شده و بر اساس کار کارشناسی و به صورت فصلی یا ماهانه جلسات برگزار و نظر بزرگان را بشنویم و از مشورت های آنها برای تقویت زیر ساخت شهری کمال بهره را ببریم.

 

 

     

 

 

رییس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: یکی از ضعف‌های دیگر که در نهاد شورای شهر بندرعباس وجود دارد، عدم مشورت نخبگان علمی و دانشگاهیان که به زوایای علمی به موضوعات شهری نگاه می کنند است.

نظری یادآور شد: دومین نیاز شورای اسلامی شهر بندرعباس راه اندازی مرکز پژوهش های مرکز شورای اسلامی است که این اتفاق به زودی با انتخاب شورای پژوهش از میان اساتید رقم خواهد خورد و هر وقت اعضای شورا در رابطه با مسائل شهری نیاز به مطالعه داشته باشند به صورت مستند از ظرفیت های علمی بهره ببرند.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت‌ها و تقویت آنها به دور از نگاه های سیاسی برای پیشبرد اهداف شهری و یا تقویت یک گفتمان درست در حوزه شهر و استانمان است و ما یک گفتمان مشترک برای آینده بندرعباس نداریم.

به اشتراک بگذارید

بر چسب ها

 نظر خود را ارسال کنید

 * 
 * 
 * 
تصویر امنیتی :  *  captcha