Warning: Use of undefined constant name - assumed 'name' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/etehadem/public_html/wp-content/themes/EttehadMellat/header.php on line 57
روزنامه اتحاد ملت

واعظی: هزینه های بودجه ۹۸ را کاهش دادیم

رئیس دفتر رئیس جمهوری گفت: هزینه های بودجه را به جز میزان پرداخت به کمیته امداد امام خمینی)ره( ، سازمان بهزیستی، بازنشستگان و حقوق بگیران دولت کاهش دادیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمود واعظی » پس از برگزاری جلسه امروز – چهارشنبه- هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره نکاتی که رهبری درباره بودجه ۹۸ فرموده اند، گفت: از هفته گذشته جلسات متعددی در این زمینه در سطوح مختلف برگزار کردیم؛ در جلسه روز گذشته شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا نیز این مساله به صورت مفصل بحث و بررسی شد.

رئیس دفتری رئیس جمهوری افزود: ما هزینه ها در بخش های مختلف را از بیشتر دستگاه هایی که از گذشته ردیف بودجه برای آنها بودجه تدوین کرده بودیم کاهش دادیم.

وی توضیح داد: کمیته امداد و بهزیستی ، بازنشستگان و حقوق بگیران دولت از کاهش این هزینه ها در بودجه ۹۸ درخصوص مستثنی شدند و رقمی که قبلا تصویب کرده بودیم را تغییر ندادیم و همان را پرداخت می کنیم. واعظی گفت: ما در یک زمانی باید ساختار بودجه را تجدید نظر کنیم؛ البته بازنویسی بودجه کار آسانی نیست ، بودجه در طول صد سال گذشته با روش های مختلف تدوین شده است و ردیف های مختلفی در دولت ها بر اساس مصالحی تدوین شده و در بودجه ها قرار دادند و بعضی از این موارد نیز در ادوار مجلس اضافه شده و همین طور استمرار داشته است و برای همه دستگاه های مختلف یک حق ایجاد شده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر که با یک سری محدودیت ها مواجه هستیم عملا به گونه ای شده است که همه دستگاه های مختلف اعم از دولتی و غیر دولتی، فرهنگی و سایر نهادها و … موارد قبلی در بودجه های گذشته را حق خود می دادند، ولی الان که فشارها زیاد شده است، باید یک مقدار ردیف های بودجه را کم و متمرکز کنیم و به صورت شفاف بدانیم هر دستگاهی چه کاری انجام می دهد. رئیس دفتر رئیس جمهوری تصریح کرد: آنچه که رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره بودجه بود را در بودجه ۹۸ لحاظ می کنیم و تبصره هایی هم اضافه بر تبصره های قبلی بررسی و تصویب شد و امیدواریم که بررسی بودجه به گونه ای پیش برود که هفته آینده بتوانیم لایحه بودجه ۹۸ را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کنیم.

ابراز تاسف هیات دولت از حادثه مدرسه در سیستان و بلوچستان

رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به بررسی حادثه مدرسه سیستان و بلوچستان در جلسه هیات دولت گفت: همه اعضای دولت از این حادثه ابراز تاسف کردند، ما به خانواده دانش آموزان جانباخته در این حادثه تسلیت عرض می کنیم.

واعظی با بیان این که این مدرسه دولتی نبوده است، افزود: نمایندگان وزارتخانه های بهداشت و آموزش و پرورش در محل حادثه حضور دارند و در حال بررسی و پی گیری علل و عوامل این حادثه هستند تا این حوادث تکرار نشود و همچنین اقدامات لازم را برای رسیدگی به خانواده آسیب دیدگان هم انجام می دهند. وی همچنین گفت: موضوع توسعه سواحل مکران بسیار مهم است لذا در جلسه امروز هیات دولت اقدامات توسعه ای و ساختاری در سواحل مکران و آن منطقه مفصل بحث شد.

رییس جمهور توصیه ای برای انتصاب دامادش نداشت

واعظی درباره انتصاب داماد رییس جمهور در پست معاونت وزارت صنعت معدن و تجارت هم گفت: دکتر روحانی در جریان ای نانتصاب نبوده هیچگاه کس یرا توصیه نکرده و نمی کند، عملکرد ایشان روشن بوده است. دکتر مهدی زاده از دوستا نقبلی آقای رحمانی بوده و همشهر ی هستند. او دکترای زمین شناسی دارد و صاحب سبک و عل م است.

واعظی با بیان اینکه رئیس جمهوری از انتصاب داماد خود در وزارت صمت اطلاعی نداشتند و توصیه ای هم نکردند، گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت از سوابق و تخصص و کارنامه مهدی زاده دفاع می کند و معتقد است وی بهترین گزینه برای ریاست سازمان زمین شناسی است؛ اما برای احترام به افکار عمومی و اینکه حساسیت در اذهان عمومی ایجاد نشود خود آقای مهدی زاده از این سمت استعفا کرده و به همان فعالیت علمی سابق خود برگشته اند.

تقدیم لایحه بودجه ۹۸ هفته آینده

رئیس دفتر رئیس جمهوری تصریح کرد: آنچه که رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره بودجه بود را در بودجه ۹۸ لحاظ می کنیم و تبصره هایی هم اضافه بر تبصره های قبلی بررسی و تصویب شد و امیدواریم که بررسی بودجه به گونه ای پیش برود که هفته آینده بتوانیم لایحه بودجه ۹۸ را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کنیم.

به اشتراک بگذارید

بر چسب ها

 نظر خود را ارسال کنید

 * 
 * 
 * 
تصویر امنیتی :  *  captcha