روزنامه اتحاد ملت

جهش عمرانی شهرداری شیراز به ایستگاه 25 رسید؛

فرهنگسرا و سالن مطالعه مرحوم مسعودی شهردار منطقه پنج شیراز افتتاح شد

 

 

کلنگ زنی دوربرگردان غیر همسطح میثم

 

فرخنده آشوری، خبرنگار روزنامه اتحاد ملت در شیراز، محمد حسن اسدی، شهردار کلانشهر شیراز، در بیست و پنجمین گام از جهش عمرانی کلان شهر شیراز در آیین کلنگ زنی تقاطع غیر همسطح میثم کمربندی و آغاز عملیات اجرایی دوربرگردان غیر همسطح زیرگذر میلاد اظهار کرد: شورای ششم در یک کار بی سابقه علی رغم این که موضوع ساماندهی کمربندی در چند دوره مختلف شورا مطرح بود از سال گذشته در ردیف بودجه های مختلف این پیش بینی صورت گرفت تا یک مسیر  ۱۸ کیلومتری از کمربندی  به جهت ایمن سازی و بهسازی تحویل شهرداری شود که این مسیر از پل امام حسن مجتبی(ع) تا سلطان آباد است.

وی افزود: اقدامات در خصوص اجرای پروژه های این محور در حیطه وظیفه وزارت راه و شهرسازی است اما به دلیل مشکلات دولت و تعدد پروژه های نیمه تمام درکشور، اگر بخواهیم صرفا به امید دولت بمانیم کار مردم بر زمین می ماند و جان مردم بیشتر در خطر می افتد. لذا شهرداری این مسئولیت را پذیرفت و در این خصوص ایمن سازی کمربندی را از سال گذشته آغاز کرد.

شهردار شیراز با اشاره به اینکه در مسیر کمربندی اتفاقات بسیاری صورت گرفت و اقدامات طی چند ماه آینده به اتمام می رسد، ابراز امیدواری کرد: در اجرای دو پروژه دوربرگردان میثم و میلاد در بازه زمانی تعیین شده بتوان پروژه ها را به اتمام رساند.

اسدی همچنین در این آیین نوید داد؛ طی هفته های آتی بزرگراه شهید آیت الله رئیسی و تقاطع شهید امیر عبداللهیان به طول ۴ کیلومتر از حسینی الهاشمی تا بلوار آفرینش افتتاح و به بهره برداری می رسد که این اقدام به عنوان یک اتفاق بسیار شاخص در حوزه افتتاح بزرگراه در کلان شهر شیراز  خواهد بود.

وی در خطاب به پیمانکار اجرایی این پروژه اظهار امیدواری کرد: با توجه به مطالبات شورا و شهرداری طی یک سال آینده این پروژه به بهره برداری برسد.

در ادامه این آیین با حضور شهردار شیراز، رییس شورای اسلامی شهر شیراز و تعدادی از اعضا شورای اسلامی شهر شیراز فرهنگسرا و سالن مطالعه مرحوم مسعودی شهردار منطقه پنج شیراز افتتاح شد و شهردار شیراز در این مراسم اظهار کرد: مرحوم مسعودی یک جوان شایسته، با تجربه و زحمتکش بود که از پایین ترین پله شهرداری کار خود را آغاز کرد و به مدیریت ارشد شهرداری در جایگاه شهرداری های مناطق ۷ و ۵ و سازمان های خدمات موتوری، سازمان آرامستان ها سپری کرد و همه عمر خود را در خدمت به مردم گذراند.

وی با اشاره به اینکه مرحوم مسعودی کوله باری از تلاش و خدمت را با خود برد، افزود: افتتاحیه سرای مطالعه مرحوم مسعودی با حضور خانواده مرحوم صورت گرفت و وی خدمات بسیاری را در این منطقه انجام داد که یکی از این خدمات عملیات احداث سرای مطالعه و چندین پروژه بزرگ شامل اجرای تقاطع قائم رحمت کمربندی، تقاطع احمد بن موسی و پروژه پارک مادر و بهسازی بوستان شهدا در این منطقه بود.

اسدی ادامه داد: وظیفه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و شهرداری منطقه پنج است تا هر چه سریع تر نسبت به تجهیز و راه اندازی فرهنگسرا و سالن مطالعه مرحوم مسعودی اقدام کنند تا مردم بتوانند از آن استفاده کنند.

شهردار شیراز همچنین با حضور در بوستان شهدا و بهره برداری از این پروژه تصریح کرد: پارک شهدا بهسازی و مرمت آن صورت گرفت و فضای بسیار خوبی در این منطقه ایجاد شده است.

اسدی خاطر نشان کرد: با اهتمام که شورای اسلامی شهر شیراز دارد و کار شبانه روزی شهرداری شیراز، جای جای این شهر به گواه آمار و مستندات کار و تلاش و فعالیت های عمرانی در حال اجراست و این موضوع به جهت توجه و اهمیت مسئولان استان همچون نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز، استاندار فارس، دستگاه های اجرایی، امنیتی، انتظامی و خدمات رسان و شهروندان همراه شهر شیراز است.

وی اضافه کرد: فعالیت هایی که شهرداری شیراز انجام می دهد مشکلات و سخت هایی به دنبال دارد. این در حالی است که در اجرای پروژه هایی همچون تقاطع قائم _رحمت، تقاطع اردیبهشت در بلوار چمران که عملیات عمرانی در حال اجراست مسائل و مشکلاتی را به وجود می آورد اما مردم با مشاهده کار انجام شده، دعاگوی خدمتگزاران هستند.

شهردار شیراز خاطر نشان کرد: کلید شهری که به دست شهرداری سپرده شده، یک امانت است و مرحوم مسعودی به خوبی امانت دار بود و در کار عمرانی، خدماتی و حتی در برخورد با تمام تخلفات به ویژه ساخت و سازهای غیر مجاز بسیار پای کار بود.

اسدی در پایان اضافه کرد: با بهره برداری و افتتاح از پروژه های منطقه پنج بتوان نام و یاد شهردار این منطقه مرحوم مهندس مسعودی در اذهان باقی بماند.

ایمن سازی کمربندی

پدر ادامه همچنین محمد امین، معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در آیین کلنگ زنی دوربرگردان غیر همسطح میثم در محل تلاقی بلوار میثم و بزرگراه امام خمینی(ره) اظهار کرد: در این مکان دو دوربرگردان غیر همسطح با هدف تسهیل در تردد شمالی و جنوبی و بالعکس و امکان ایجاد دور زدن خودروها در بزرگراه امام خمینی(ره) احداث می شود و حذف دوربرگردان های غیر ایمن که در مسیر قرار دارد، صورت می گیرد.

وی افزود: در این پروژه اجرایی مسیری برای عبور عابر پیاده و دو پل هوایی تعریف شده است تا افزایش ایمنی در مسیر بزرگراه امام خمینی(ره) و کمربندی که یکی از معضلات این محور وقوع تصادفات و نبود ایمنی است، انجام شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در تشریح مشخصات این پروژه تصریح کرد: طول عرشه پل این دوربرگردان ۱۱۰۰ متر و روش اجرا با تکیه بر سازه دروازه ای است تا در زمان اجرا، کمترین مزاحمت را برای ترافیک کمربندی و عبور و تردد خودرو داشته باشد.

امین خاطر نشان کرد: هزینه اجرای پروژه ۶۵۰ میلیارد تومان است که شامل هزینه تملک، اجرا و رفع معارض است و پیش بینی شده طی مدت ۱۸ ماه اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه همزمان با کلنگ زنی این پروژه، عملیات اجرایی دوربرگردان میلاد در بلوار صنایع آغاز می شود، اضافه کرد: تصمیم بر آن شد تا  تقاطع هایی که در گذشته احداث شده بود اما ناقص بود تکمیل شود که در این راستا تقاطع شهید فرصتیان تکمیل شد و به زودی بهره برداری می رسد و امروز همزمان با کلنگ زنی این پروژه عملیات عمرانی دوربرگردان میلاد در صنایع آغاز  می شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با بیان اینکه رفع معارض، تملک و نواقص موجب می شود تا تقاطعات ناقص اجرا شود، خاطر نشان کرد: اولویت ما بر این است تا تقاطعاتی که در محور کمربندی است در رینگ پیرامونی شهر شیراز تکمیل شود.

امین در پایان اضافه کرد: هزینه اجرایی دوربرگردان میلاد با هزینه تملک و رفع معارض ۱۲۰ میلیارد تومان است.

تلاش برای رفع معضلات ترافیکی کمربندی

در این آیین همچنین رضا محمدیان رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در سخنانی اظهار کرد: بهسازی کمربندی جز وظایف ذاتی شهرداری شیراز نبوده است و اداره راه و شهرسازی باید اقدامات را انجام دهد اما به علت  حفظ ایمنی جان شهروندان و ترافیک این محور به علت تعدد بسیار شهرک های ضلع جنوبی این محور که به طول ۲۰ کیلومتر است، اقدامات بسیار زیادی از سال گذشته توسط شهرداری شیراز همچون بهسازی و احداث تقاطع نواب صفوی صورت گرفت و این اقدامات ادامه دارد.

وی ابراز امیدواری کرد: شرکت پیمانکار پارس گستر با همکاری شهرداری منطقه ۴ برنامه ریزی لازم را داشته باشند تا پروژه دوربرگردان ظرف یک سال اجرا شود.

عضو و رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: اجرای این پروژه اقدام مثبتی در جهت رفع معضلات ترافیکی کمربندی و رفع خطرهایی که موجب بروز حوادث می شود، به دنبال خواهد داشت.

در ادامه این مراسم افسانه خواست خدایی عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه پنج در افتتاح و بهره برداری از سالن مطالعه مرحوم مسعودی و بوستان شهدا اظهار کرد: این فرهنگسرا در ابتدا به صورت یک زمین خالی بود و حتی طرح اولیه آن توسط مرحوم مسعودی صورت گرفت.

وی افزود: مرحوم مسعودی یک مدیر تراز انقلابی بود و اقدامات وی در اذهان باقی ماند و به جهت تخصص، تجربه و تعهدی که داشت بسیار توانمند بود و جز پنج مدیر برتر شهرداری بودند و نام ایشان همواره در اذهان باقی خواهد ماند.

عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه پنج تصریح کرد: در سطح این منطقه به همت مرحوم مسعودی اجرای ۱۲۰ پروژه آغاز شد که هم اکنون پیشرفت فیزیکی این پروژه ها بیش از ۶۰ درصد است.

خواست خدایی ادامه داد: با درایت شهردار شیراز، شهردار آینده منطقه پنج و پرسنل این منطقه، شهرداری منطقه پنج به سوی یک پیشرفت عمرانی گام بر میدارد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه یکی از شاخص های مرحوم مهندس مسعودی مبارزه با فساد بود، در محله کوشک میدا این منطقه که یکی از مناطق پر خطر بود که در سال های گذشته روند تخلفات ساخت و سازهای غیر مجاز در آن بسیار زیاد بود و به دنبال آن مشکلات بسیاری برای مردم به وجود آورده بود با همراهی مرحوم مسعودی و همیاری معاونین خود توانست از گسترش تخلفات جلوگیری کند و اتفاقات بسیار خوبی را در محله کوشک میدان رقم زد.

عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: عملیات افتتاح و بهره برداری از پروژه هایی که به همت مرحوم مهندس مسعودی صورت گرفت امروز با حضور شهردار شیراز و خانواده این مرحوم افتتاح شد.

وی اظهار امیدواری کرد: شهرداری شیراز در یک ریل و یک هدف گذاری رو به رشد و مطلوب در حال پیشرفت است و اتفاقات بسیار خوبی در کلان شهر شیراز رقم بخورد.

عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز افزود: با بررسی و اقداماتی که در سطح منطقه ‌‌پنج صورت گرفت این منطقه یکی از مناطقی بود که در سال های گذشته در حوزه عدالت خدمات شهری عمرانی ، کم لطفی های بسیاری به آن شد اما طی سه سال گذشته با سیاست گذاری شهرداری و شورای ششم ارزش افزوده املاک این منطقه افزوده شد و از منطقه کم برخوردار خارج شد.

در بیست و پنجمین مرحله از جهش عمرانی کلان ‌شهر شیراز،‌ تقاطع غیرهمسطح  میثم-کمربندی کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی دوربرگردان غیرهمسطح زیرگذر میلاد از پروژه‌های معاونت فنی و عمرانی آغاز و فرهنگسرا و سرای مطالعه مرحوم رضا مسعودی، بازسازی و بهسازی بوستان شهدا و بازسازی میدان ۱۲ فروردین از پروژه‌های شهرداری منطقه ۵ نیز مجموعا با اعتبار ۸۱۳ میلیارد تومان به مرحله افتتاح و بهره ‌برداری رسید.

 

 

                         

 

 

             

             

 

                 

 

 

به اشتراک بگذارید

بر چسب ها

 نظر خود را ارسال کنید

 * 
 * 
 * 
تصویر امنیتی :  *  captcha