روزنامه اتحاد ملت

ثبت فوری آگهی مفقودی مدارک

 

قابل توجه هم وطنان  عزیز آیا می‌دانید با مفقودشدن مدارک شناسایی خود ممکن است شما به عنوان مجرم شناخته شوید؟ تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

اولین قدم بعد از متوجه مفقود شدن مدارک

مراجعه به وبسایت پست

بلافاصله پس از گم شدن مدرکتان، به سایت  postyafteh.post.ir   مراجعه کنید تا از پیداشدن احتمالی آن آگاه شوید.

دومین قدم

چاپ آگهی مفقودی در روزنامه کثیرالانتشار

اگر موفق نشدید در سایت پست‌یافته مدارک خود  را پیدا کنید، باید بلافاصله اقدام به ثبت آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار کنید تا به طور رسمی گم شدن آن را اعلام کنید. چاپ آگهی مفقودی مدارک به دو دلیل ضروری است:

– برای دریافت المثنی  بعضی از مدارک ضروری است.

– امکان سوءاستفاده از مدارک مفقود شده‌ی  شما را از بین می‌برد.

مفقودی مدارک خودرو

اگر مالک خودرویی کارت، سند کمپانی و یا برگ سبز خودرو خود را گم کرده باشد، برای دریافت المثنی این مدارک باید مدارک ذیل را به همراه داشته و به یکی از مراکز تعویض پلاک مراجعه نماید.
-ارائه یک نوبت آگهی درروزنامه کثیرالانتشار مبنی بر مفقودی یا سرقت شدن سند مالکیت و گذشت بیش از ۱۰ روز از تاریخ نشرآگهی
-تکمیل فرم اطلاع ازعواقب کشف فساد و عودت آن درصورت یافت شدن
-حضور مالک یا نماینده قانونی وی به همراه وسیله نقلیه درمرکزتعویض پلاک
-ارائه برگ عدم خلافی
-ارائه اصل مدرک احراز هویت (شناسنامه جدید یا کارت ملی)

نکته ۱:  اگر مالک برای گرفتن کارت یا سند حاضر نمی‌شود و نماینده قانونی او قصد انجام این کار را دارد باید به هنگام مراجعه وکالتنامه قانونی جهت اخذ خدمات ارائه دهد.

نکته ۲:  برخی از مراکز و مراجع، متنی آماده (با فرمتی خاص) برای درج آگهی مفقودی مدارک خودرو در روزنامه کثیرالانتشار به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌دهند. در صورت ارائه متن از طرف آگهی دهنده، همان متن در روزنامه چاپ خواهد شد؛ در غیر این صورت کارشناسان ما می‌توانند بصورت رایگان شما را در آماده نمودن متن آگهی مورد نظر مشاوره دهند.

مفقودی مدارک تحصیلی

یکی از مراحل صدور مدارک المثنی برای دانشنامه پایان تحصیلات، گواهینامه‌های  مصوب، کارت دانشجویی و نیز گواهینامه موقت، نشر آگهی فقدان مدرک تحصیلی در یکی از روزنامه‌های کثیرالانتشار در سه نوبت (هردو هفته یکبار) و تسلیم یک نسخه از هرنوبت از روزنامه‌های منتشره به اداره فارغ‌التحصیلان دانشگاه مربوطه است.

نکته: جزییات آگهی مفقودی مدارک تحصیلی (مانند نوع مدرک مفقودی، تعداد نوبت‌های درج آگهی و فاصله بین هر نوبت) و نیز فرمت متن آگهی بسته به هر دانشگاه متفاوت است. متقاضیان می‌توانند از طریق سایت دانشگاه و یا از طریق تماس با اداره فارغ‌التحصیلان دانشگاه محل تحصیل و یا دانشگاه صدور مدرک تحصیلی، اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری کسب نماید.

متن نمونه:

مدرک فارغ‌التحصیلی اینجانب … فرزند … به شماره شناسنامه … و کد ملی … صادره از … در مقطع … رشته … صادره از دانشگاه … با شماره … مفقود گردیده و فاقد اعتبار قانونی است. از یابنده  تقاضا می‌شود اصل مدرک را به دانشگاه … به نشانی … ارسال نماید.

روزنامه کثیرالنتشار اتحاد ملت کم هزینه ترین روزنامه سراسری ایران

فقط با یک تماس آگهی شما پذیرش می شود

با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید و آگهی خود را به ما اعلام کنید.

۰۲۱۸۸۹۸۲۱۳۷

۰۲۱۸۶۰۵۴۱۱۸

۰۲۱۸۶۰۵۲۳۹۰

و یا ازطریق واتساپ شماره ۰۹۳۳۰۱۶۴۴۳۳ شبانه روزی جوابگوی شما خواهیم بود.

 

به اشتراک بگذارید

بر چسب ها

 نظر خود را ارسال کنید

 * 
 * 
 * 
تصویر امنیتی :  *  captcha