روزنامه اتحاد ملت

اعلام مفقودی کارت ماشین در روزنامه کثیرالانتشار

پس از اینکه کارت خودروی شما مفقود شد، برای پیگیری کارت ماشین باید مراحلی را طی کنید که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم:

 • اعلام مفقود شدن کارت ماشین و چاپ آگهی آن در روزنامه کثیرالانتشار که می توانید از طریق شماره تماس های زیر مفقودی خود را به روزنامه کثیرالانتشار اعلام نمایید. ضمنا بصورت آنلاین می توانید اگهی مفقودی کارت خودر را هم از طریق سامانه  ثبت آگهی در روزنامه کثیرالانتشار نیز انتشار دهید.

  ۰۲۱۸۸۹۸۲۱۳۷۱

 • ۰۹۳۳۰۱۶۴۴۳۳

 • ۰۲۱۸۶۰۵۴۱۱۸

  ۰۲۱۸۶۰۵۲۳۹۰

 • ۰۲۱۸۸۳۹۰۳۸۶

 • سپری شدن ۱۰ روز از چاپ آگهی
 • مراجعه به مراکز تعویض پلاک خودرو
 • درخواست کارت المثنی ماشین

در ادامه مقاله به هر کدام از این مراحل به طور جداگانه می‌پردازیم

مراحل صدور کارت المثنی خودرو

اعلام مفقود شدن کارت ماشین

در صورت گم شدن کارت ماشین ، باید بلافاصله با ورود به سامانه ثبت آگهی در  روزنامه‌ کثیرالانتشار، یک آگهی چاپ کنید، به این خاطر که طبق قانون، چاپ آگهی مفقودی کارت خودرو الزامی است و این برای حفظ منافع و حقوق شخص دارنده کارت ماشین است. به این دلیل که هر جرم و سوء استفاده‌ای که با کارت ماشین شما صورت گیرد، خودتان باید پاسخگو باشید و با چاپ آگهی از لحاظ قانونی به مشکل برنمی‌خورید.

 مراحل چاپ آگهی مفقودی کارت خودرو چگونه است؟

برای چاپ آگهی گم شدن کارت ماشین می‌توانید به عنوان نمونه از عبارت زیر استفاده کرده و در جاهای خالی اطلاعات خودتان را بگذارید:

«کارت خودرو …. مدل …. به شماره پلاک …. و شماره شاسی …. و شماره موتور …. و به مالکیت ….مفقود گردیده و فاقد اعتبار است.»

در عبارت بالا، منظور از «مدل»، سال ساخت ماشین است. اطلاعات مربوط به شماره موتور و شماره شاسی را هم می‌توانید از روی برگه سبز که سند مالکیت ماشین است، ببینید.

باید بدانید که برگه سبز خودرو از مدارک مهمی است که اگر کارت‌های دیگر شما مثل کارت سوخت هم مفقود شود، برای دریافت کارت سوخت المثنی نیز به آن احتیاج پیدا خواهید کرد.

پس از اینکه مدت زمان ۱۰ روز از چاپ آگهی گم شدن کارت ماشین گذشت، برای ثبت درخواست کارت خودرو باید به سامانه نوبت دهی تعویض پلاک بروید و استان و شهر موردنظر خود را وارد کرده و پس از آن در قسمت خدمات سایت، کارت شناسایی المثنی را انتخاب کنید.

برای صدور کارت المثنی خودرو چه مدارکی نیاز است؟

پس از آنکه در تاریخ موردنظر برای درخواست صدور کارت المثنی خودرو به مرکز تعویض پلاک رفتید، برای این کار به مدارکی هم نیاز دارید که باید همراهتان باشد که شامل موارد زیر است:

 • برگه سبز ماشین
 • معاینه فنی خودرو
 • بیمه نامه شخص ثالث
 • استعلام و پرداخت خلافی خودرو
 • مدارک احراز هویت و احراز سکونتمالک ماشین
 • حضور مالک یا نماینده قانونی یا وکیل او به همراه ماشین

اعلام مفقودی کارت ماشین برای صدور المثنی

چقدر طول میکشد تا کارت المثنی خودرو صادر شود؟

مدت زمان صدور کارت خودرو المثنی مثل کارت اصلی ماشین، کمتر از یکماه زمان می‌برد و تحویل آن از طریق پست است. البته گاهی پیش می‌آید که به دلایلی با تاخیر همراه شود، همچنین در مواردی مثل پیگیری کارت سوخت المثنی مجبورید حتی بیشتر از اینها صبر کنید و روند دو تا سه ماهه دارد تا به دست شما برسد.

پذیرش چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار اتحاد ملت

۰۲۱۸۸۹۸۲۱۳۷

۰۹۳۳۰۱۶۴۴۳۳

۰۲۱۸۶۰۵۴۱۱۸

۰۲۱۸۶۰۵۲۳۹۰

و یا و یا با کلیک روی

سامانه ثبت آگهی در روزنامه کثیرالانتشار

بصورت آنلاین آگهی خود را پذیرش کنید.

به اشتراک بگذارید

بر چسب ها

ام

سه شنبه , ۱۶ خرداد ۱۴۰۲

سلام آقا وقتی روی یک ماشین وکالت تعویض پلاک میدن و حق عزل وکیل گرفته میش موکل میتون همون ماشین را به کس دیگه ای وکالت بده یا اینکه ماشین روزنامه کن تا موکل نتون تعویض پلاک کن و سند بگیره یا فقط شخص وکیل میتون ماشین رو آگهی کن و مدارک بگیره تعویض پلاک کن ممنون میشم مختصر توضیحی لطف کنید باتشکر

 نظر خود را ارسال کنید

 * 
 * 
 * 
تصویر امنیتی :  *  captcha